Hae virittäjää alueeltasi

Hae ammattitaitoista yhdistyksemme työnäytteen hyväksytysti suorittanutta pianonvirittäjää alueeltasi. Valitse pudotusvalikosta maakunta ja saat listan kaikista alueella työskentelevistä pianonvirittäjistä. Voit tarkentaa hakua syöttämällä virittäjän nimen.

Maakunta
Aallos, Timo
timo.aallos@gmail.com
0400 818345
lehtoniementie 97 a25,,
70840 Kuopio
Aitoaho, Hannu
hannu.aitoaho@gmail.com
0400 588475
Puistokatu 9 B 48,
90120 Oulu Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Anttila, Janne
pianojanne@gmail.com
040 5566571
Niementie 9,
39100 Hämeenkyrö
Aronsson, Kari
kari.aronsson@kolumbus.fi
0400 403874
Lamminpääntie 27,
02880 Veikkola Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Asikainen, Pauli
pauli.asikainen@co1.inet.fi
0400 699373
Hyvinkäänkatu 46 A 5,
05830 Hyvinkää
Haataja, Harri
yhteys@harrihaataja.fi
050 463 5799
Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Hallasuo, Jorma
0400142241
Lovelankuja 5,
05100 Röykkä
Hämäläinen, Ilkka
tenori@kolumbus.fi
0400 467002
Innasenniementie 49,
54920 Taipalsaari
Hautamäki, Ossi
ossi.hautamaki@saunalahti.fi
0500 567484
Jokikyläntie 601,
62500 Evijärvi
Heinilä, Päivi
pianonvirittaja@gmail.com
0500 240088
Suvikatu 11 A 17,
80200 Joensuu Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Heinonen, Veli-Pekka
veli-pekka.heinonen@saunalahti.fi
0400 202 538 tai 040

11710 Riihimäki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Helo, Ari
arihelo@gmail.com
050 5567913
Kapteeni Sundmanin katu 1 - 3 A 11,
00540 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Herronen, Mika
posti@mikaherronen.fi
0400 700390
Patokuja 3 D,
33960 Pirkkala
Heurlin, Kalle
kalle.heurlin@gmail.com
040 5863609
Betaniankatu 12 B 42,
20810 Turku
Holkkola, Risto
risto.holkkola@gmail.com
0400 707315
Kuusmiehentie 68 A,
00670 Helsinki
Huokuna, Heikki
heikki.huokuna@co.inet.fi
0400 850534
Kartanonkatu 22 B,
30100 Forssa
Huotari, Juha
pianoservice@f-music.com
0400 544212
Trappukorventie 1,
04220 Kerava Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Huotari, Mikko
pianonviritys.mikko.huotari@gmail.com
040 5065205
Kristianinkatu 1 A 6,
00170 Helsinki
Huttunen, Pauli
savelpaja@gmail.com
0500 678047
Lahnatie 7,
71800 Siilinjärvi
Hytönen, Ville
ville@pianovireeseen.fi
040 5429584
Orioninkatu 2 a 13,
00550 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Joensuu, Heikki
botniamusiikki@gmail.com
0400 491523
Koulukatu 39 b 21,
65100 Vaasa Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kaivola, Esko
050 5845585
Virrankyläntie 161,
77700 Rautalampi
Kallio, Martti
ikekallio02@gmail.com
0400469165
Päivärinteenkatu 10,
55100 Imatra
Kanervikko, Hannu
hannu.kanervikko@gmail.com
040 5035266
Järvenpääntie 141,
07170 Pornainen
Karppanen, Veli-Matti
velimatti.karppanen@phnet.fi
0400 496578
Jokitie 25,
15610 Lahti
Ketola, Oskar
oskar.ketola@ketola.org
040 506 0535
Pronssikuja 1 C 045,
01610 Vantaa Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kiiveri, Jussi
pianokiiveri@gmail.com
0400 682175
Pyörökiventie 19 b,
00830 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kivi, Mika
mika.kivi@gmail.com
0503584115
Ilotulitustie 12,
00930 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Koivisto, Eero
eerokoivisto@hotmail.com
0400 680998
Roinilantie 1 A,
90440 Kempele Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kokko, Mauri
mauri.kokko@gmail.com
0400 869181
Pokrontie 3 B 10,
81720 Lieksa
Koponen, Tomi
tomi.koponen@pianotarvike.fi
0400 543237
Huhtisentie 5 C 13,
06100 Porvoo Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kujansuu, Antero
kujansuu60@gmail.com
0400 493510
Jyrkänkatu 10 B 31,
15500 Lahti Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kukko, Ville
pianotekniikka@gmail.com
044 3405522
Havukuja 47,
28580 Pori Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kullberg, Hans
0400 753720
Nielukuja 3,
90900 Kiiminki
Kulmala, Jari
jari.kulmala64@gmail.com
0400 663415
Hirventie 10,
65350 Vaasa Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Kyllönen, Matti
matti.kyllonen@kolumbus.fi
0400 666635
Nekkakuja 4,
04460 Nummenkylä
Lahti, Olli
ollitapla@gmail.com
0400 860434
Ruiskatu 16,
20740 Turku Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Lakkinen, Vesa
vesalakkinen@gmail.com
0400886854
Nupurinkalliontie 17 B,
02820 Espoo
Lakkinen, Viljo
Nupurinkalliontie 17,
02820 Espoo
Lammin-Soila, Johannes
jlamminsoila@hotmail.com
040 8204555
Myllypadontie 8 A 5,
00920 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Lassi, Kirsi
kirsi.lassi@pianonviritys.com
0400 444132
Kaivokuja 2 D 11,
02430 Masala Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Laurila, Matti
piano-laurila@kotiposti.net
0500 332007
Lapintie 5 A 23,
33100 Tampere Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Lehtonen, Anita
pianonvirittaja.anita@gmail.com
0400 641321
Kellonsoittajantie 1 C,
02770 Espoo Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Lehtonen, Harri
harrilehtonen@me.com
0400 735040

33300 Tampere
Linjama, Jari
jari.linjama@gmail.com
040 7034397
Uotilantie 25 ,
35300 Orivesi
Luukkanen, Jukka
0400 242242
Linnamäentie 48,
42300 Jämsänkoski Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Mäki, Jarkko
0400 582360
Ylämaantie 23,
04340 Tuusula
Männikkö, Miska
miska.mannikko@gmail.com
050 374 8840
Gunillantie 17,
00870 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Mäntylä, Jorma
mantyla.jorma@gmail.com
0400 690554
Urakkatie 12,
96440 Rovaniemi
Marjanen, Liisa
merilapinpiano@outlook.com
040 8398560
Sunnarintie 19,
95470 Tornio Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Mero, Eero
0400 519389
Lehtokatu 27,
40630 Jyväskylä
Mikkola, Harri
harrimikkola@kolumbus.fi
0400 574742
Sarjantie 3 A 1,
33560 Tampere
Moisio, Mikko
mikko.moisio@uniarts.fi
0500 465470
Lansankallio 10 B,
02630 Espoo
Nuoranne, Matti
matti.nuoranne@gmail.com
040 5471691
Kaivotie 1,
27800 Säkylä
Onnela, Markku
0400 483331
Ratatie 50,
05250 Kiljava
Partanen, Ari
a.partanen@kajaani.net
0400 675521
Leirikatu 12 as 5,
87100 Kajaani Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Perälä, Kari
kari@ks-pianonviritys.fi
040 7686451
Pallotie 9,
41340 Laukaa Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Perko, Timo
timo.perko@pp.inet.fi
040 5732875
Haraholmantie 7 as 13,
48310 Kotka
Portti, Juha
juha.portti@uniarts.fi
050 3624881
Kujanpääntie 4,
12240 Hikiä(Kuru)
Puhakka, Ilmo
ilmo.puhakka@gmail.com
0456736021
Niemenpääntie 17,
49490 Neuvoton
Rantanen, Saija-Leena
saijaleena.rantanen@gmail.com
050 5814155
Hietalahdenkatu 2 D 35,
00180 Helsinki
Ranttila, Martti
martti.ranttila@elisanet.fi
040 5038788
Särkitie 29,
02170 Espoo Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Rassi, Matti
matti.rassi@pianonvirittajat.net
0500 445917
Törmäniityntie 11 C 16,
02710 Espoo Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Ritaluoto, Pekka
pekka.ritaluoto@live.com
0500 447224
Dubai MarinaP.O.Box 32923,
Saarinen, Jari
jari.saarinen@parnet.fi
0400 783633
Nilsbunkaari 45,
21630 Lielax
Sairanen, Janne
janne.sairanen@kolumbus.fi
Salo, Tuomas
tuomas.salo@luukku.com
0400 472646
Kavastontie 690,
25460 Kisko
Santasalo, Sini
sinisantasalo@gmail.com
0504133609
Ensimmäinen huvilatie 8,
02730 Espoo
Savolainen, Pekka
pekka@pianops.com
0400 457100
Kirkkotie 43 M,
04310 Tuusula Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Sievänen, Tuomas
pianonviritys@sievanen.fi
040 5096261
Kuormakuja 6,
03100 Nummela Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Silander, Kari
040 5431948
Foudilantie 4,
25500 Perniö
Siltio, Reijo
reijo.siltio@netikka.fi
0400 368325
Alvar Aallon katu 1 B 9,
60100 Seinäjoki
Sipilä, Miika
miika.sipila@gmail.com
0405566459

01610 Vantaa Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Solje, Vesa
vesa.solje@gmail.com
0400 707316
Kukontie 9,
45610 Koria Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Taari, Tarmo
tarmo.taari@pianotekniikka.fi
0407742936
Talvitie 29 B 8,
67200 Kokkola Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Tammela, Väinö
0400 424776
Suomenniementie 8,
00950 Helsinki
Terävä, Sauli
teravas@yahoo.com
040 8756800

70110 Kuopio
Tuomi, Jouni
pianojouni@dnainternet.net
0400 527778
Perkontie 16,
21290 Rusko
Tuovinen, Harri
harri.tuovinen@konservatorio.fi
040 8338498

02230 Espoo Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Vanhoja, Aarno
Varis, Markus
mark.v@suomi24.fi
050 3215057
Kivaskorventie 58,
98120 Kemijärvi
Viitala, Ossi
0500 879472
Yhteistuvantie 9-11,
02730 Espoo
Vilhunen, Henry
henry.vilhunen@gmail.com
040 5029953
Metsäpurontie 13 H 99,
00630 Helsinki
Virtanen, Pekka
pekka.virtanen@playroom.fi
040 5949714
Vuoritie 8 C as 2,
01390 Vantaa
Virtanen, Vesa
0400 498529
Sikomäentie 790,
41140 Kuikka
Visapää, Elisa
elisavisapaa@gmail.com
0503301485
Kolmas linja 23 A 15,
00530 Helsinki Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Vuolas, Seppo
019 324873
Laiturikatu 3,
08100 Lohja
Yli-Knuuttila, Juha
pianonviritys@gmail.com
0400 669799
Väinämöisenkatu 15 G 45,
33540 Tampere Lue lisää virittäjän nettisivuilta »
Yliaho, Arto
0500 733779

33480 Ylöjärvi